menachinox

MENACHINOX® to seria najwyższej jakości preparatów z wykorzystaniem opatentowanych formuł witamin. Użyte składniki są naturalnego pochodzenia, a składy dopracowane zostały pod kątem najlepszej przyswajalności. Ponadto preparaty MENACHINOX® nie zawierają kazeiny, laktozy, glutenu, drożdży, żelatyny, soli, sztucznych barwników oraz słodzików. Sekretem preparatów MENACHINOX® jest witamina K2 (MK-7), która została pozyskana z tradycyjnego japońskiego produktu soi – Natto, w procesie biofermentacji z wykorzystaniem naturalnych kultur bakterii Bacillus subtilis ssp. Natto (producent Natto – Mitzkan Co LtD , Japonia).
Zastosowana w MENACHINOX® wysoce stabilna forma witaminy K2 – menachinon-7 (MK-7) w przeciwieństwie do innych wykazuje zdolność akumulacji we krwi, co powoduje wysoce skuteczny transport wapnia z krwi do kości i dzięki temu utrzymanie prawidłowej gęstości kości. Stabilna forma K2 (MK-7) jest również konieczna dla białek regulujących poziom wapnia w tętnicach.
Ostatnio opublikowane badania dotyczące specjalnej formy witaminy K2 – MK-7, ujawniły jej unikatowy efekt i potencjalny korzystny wpływ na choroby serca i metabolizm kości. Witamina K2 jako MK-7 jest kluczowym czynnikiem w regulacji gospodarki wapniowej w organizmie. Niewystarczający poziom witaminy K2 (MK-7) prowadzi do zmniejszenia gęstości mineralnej kości (osteoporoza), a także kumulacji wapnia w ścianach tętnic, powodując ich zwapnienie i zwiększając ryzyko chorób serca. Producentem stosowanej w MENACHINOX® vitaMK7 jest włoska firma biotechnologiczna – Gnosis. www.gnosis-bio.com, www.vitamk7.com. Witamina K2 należy do kategorii Novel food. vitaMK7® jest autoryzowana przez EFSA i Komisję Europejską i dopuszczona na terenie Unii Europejskiej. vitaMK7® produkowany jest w całkowicie naturalny sposób bez użycia chemicznych rozpuszczalników. vitaMK7® jest najczystszą witaminą K2 na rynku- > 99% HPLC wobec 95% dla K2 syntetycznej lub krystalicznej.

suplindex Zobacz katalog produktów w wersji PDF