monolipid

Ekstrakt z bergamoty i Monakolina z czerwonego ryżu czyli duet idealny w walce z cholesterolem. Hipercholesterolemia, czyli podwyższony poziom cholesterolu we krwi jest jednym z ważniejszych czynników ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Choroby sercowo-naczyniowe z kolei są aktualnie główną przyczyną zgonów na całym świecie. W schorzeniu tym następuje tworzenie blaszki miażdżycowej, co jest spowodowane toczącym się procesem zapalnym w ścianie naczynia śródbłonka, który wiąże się z zatrzymaniem lipoprotein o małej gęstości (LDL).
Z metaanalizy dotyczącej porównawczego wpływu nutraceutyków na profil lipidowy u dorosłych, uwzględniającej łącznie 131 badań wynika, że czerwony ryż drożdżowy i bergamotka wydają się być najskuteczniejszymi nutraceutykami pod względem obniżania poziomu LDL-C i cholesterolu całkowitego. Zarówno monakolina K jak i ekstrakt z bergamoty hamują syntezę cholesterolu w wątrobie, za pomocą inhibicji enzymu reduktazy HMG-CoA. W dodatku bergamotka posiada wiele innych właściwości, które wspomagają walkę z czynnikami ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Innowacyjny Monolipid K Forte oraz Plus i Monolipid K z Koenzymem Q10 pozwolą Ci zadbać o cholesterol w sposób naturalny oraz wzmocnić układ krwionośny.

suplindex Zobacz katalog produktów w wersji PDF